Пам'яті Юрія Васильовича Козаченка

Козаченко Юрій Васильович пройшов шлях від студента Київського національного університету імені Тараса Шевченка до професора, завідувача кафедри теорії ймовірностей та математичної статистики, яку він очолював з 1998 по 2003 рік. Ю.В.Козаченко працював в університеті упродовж 54 років, починаючи з 1967 року, для сотень студентів та десятків аспірантів він був дорогим Вчителем і провідником у світ науки.

Професор Козаченко Ю.В. був одним з лідерів української школи з теорії ймовірностей та математичної статистики, визнаним в світі фахівцем у галузі теорії і моделювання випадкових процесів у функціональних просторах. Ю.В. Козаченко є одним із творців теорії субгауссових випадкових процесів та процесів із просторів Орліча. Він створив новий науковий напрямок – моделювання випадкових процесів у різних функціональних просторах із заданою точністю та надійністю. Професор Козаченко Ю.В. отримав також вагомі наукові результати у дослідженні аналітичних властивостей випадкових процесів, рівнянь математичної фізики із випадковими початковими умовами, статистиці випадкових процесів, вейвлет-аналізі.

Наукові досягнення Юрія Васильовича Козаченка неодноразово були відзначені нагородами. У 2003 році він став лауреатом Державної премії України в галузі науки та техніки, у 2005 році удостоєний звання «Почесний доктор Ужгородського національного університету», у 2009 році – звання «Заслужений професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка», у 2010 році – звання «Заслужений діяч науки і техніки України» та Відзнаки Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а в 2013 році відзначений премією ім. М.М. Крилова президії НАН України. У 2018 році за визначний особистий внесок у розвиток вітчизняної математичної науки, плідну багаторічну педагогічну працю професор Ю.В. Козаченко був нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

Юрій Васильович передав своє захоплення науковими проблемами теорії ймовірностей та математичної статистики своїм учням, колегам, студентам, які будуть продовжувати і розвивати наукові дослідження, ним започатковані.

Світла пам’ять про Юрія Васильовича Козаченка, видатного науковця і талановитого викладача, цю надзвичайно мудру, чуйну та добру людину, назавжди збережеться в серцях його рідних і близьких, колег і учнів – усіх, хто його знав.

Колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловлює щирі співчуття близьким Юрія Васильовича Козаченка та всім, хто знав цю видатну людину.

У пам'ять про Юрія Васильовича, запрошуємо всіх долучитись зі своїми спогадами, висловлюваннями, думками.

 

* матеріал з сайту кафедри теорії ймовірностей, статистики та актуарної математики.